Home

Karlova Studánka

Karlova Studánka

Doprava

Jak se dostanete do Karlovy Studánky? Na výběr máte z několika možností, autem, autobusem, nebo kombinovat vlakovou dopravu s autobusem.

Autem do Karlovy Studánky

Z Prahy dojedete do Karlovy Studánky buď po D1 přes Brno až do Vyškova, pak přes Prostějov a Olomouc, Šternberk, Bruntál, Rudnou pod Pradědem. Nebo přes Hradec Králové a Šumperk, Rýmařov a Malou Morávku.

Z Ostravy pojedete do Karlovy Studánky přes Opavu, Bruntál a Rudnou pod Pradědem.

Autobusem do Karlovy Studánky

Z Prahy: Pokud cestujete z Prahy, nebo přes Prahu, je nejjednodušší cestovat autobusem z Prahy do Olomouce (291 km) nebo Jeseníku (236 km), autobusy odjíždějí z autobusového nádraží Florenc. V Olomouci, respektive v Jeseníku pak přestoupíte na autobus do Karlovy Studánky. Z Olomouce je to do Karlovy Studánky dalších 69 kilometrů, navíc nenajdeme mnoho přímých spojů. Lepším spojení je přestup v Jeseníku, zde najdeme více přímých spojení do Karlovy Studánky, navíc vzdálenost mezi Jeseníkem a karlovou Studánkou je 35 kilometrů.

Z Ostravy a také z Brna: Autobusem musíte dojet do Bruntálu, najdete příme spoje jak z Brna tak z Ostravy. V Bruntále přestoupíte na autobus do Karlovy Studánky.

Vlakem a autobusem do Karlovy Studánky

Cesta vlakem z Prahy, Brna i Ostravy je společná tím, že se musíme dopravit do Bruntálu. Z Prahy a Brna přes Olomouc, z Ostravy nejlépe přes Opavu. V Bruntále přestoupíme na autobus do Karlovy Studánky.

Přesné spojení i s časy odjezdů si můžete najít na Idos.cz.